Načúvacie prístroje

Načúvacie prístroje

Načúvacie prístrojeNačúvacie prístroje

Máte problém so sluchom? Spravte prvý krok k vyššiemu pohodliu a vyberte si kvalitný načúvací prístroj! Naše zariadenia a aparáty sú určené nielen pre seniorov, ale pre každého, kto má zníženú schopnosť sluchu. U nás nájdete rôzne modely s možnosťou nosenia do ľavého aj pravého ucha, dlhou výdržou, v diskrétnom prevedení a s viacerými funkciami. Ako vybrať ten najlepší model a podľa čoho? Čítajte a dozviete sa!

Pre koho sú načúvacie aparáty určené a ako fungujú

Pozeráte televíziu a všetci okolo vás majú pocit, že je príliš hlasno, iba vy nie? Ste vonku na prechádzke a keď vás niekto pozdraví, prepočujete či nepočujete jeho hlas?

Alebo sa pohybujete v prírode a chcete vedieť o všetkom, čo sa okolo vás deje? Na všetky tieto príležitosti sa hodia načúvacie strojčeky, ktoré nájdete u nás vo veľkom výbere modelov. Určené sú do uší bez ohľadu na ich veľkosť alebo tvar a využiť ich môžu nielen seniori, ale prakticky všetci muži či ženy v každom veku a to vo vnútri aj vonku.

Načúvacie prístrojeNačúvacie prístroje

Princíp fungovania načúvacích zariadení je jednoduchý: v ich tele sa nachádza vstavaný mikrofón, ktorý prijíma zvuky z okolia v určitej frekvencii a tieto zvuky potom cez vstavaný reproduktor vo vnútornej časti vysiela priamo do zvukovodu ucha.

Všetky naše modely ponúkajú možnosť regulácie hlasitosti takto reprodukovaného odposluchu a zároveň majú kompaktné rozmery pre maximálne pohodlné nosenie kdekoľvek. Doba prevádzky načúvadiel a načúvacích prístrojov v našej ponuke je daná nabíjateľnou batériou, súčasťou balení je nabíjačka a obvykle aj náhradná batéria.

Aké vlastnosti musí mať kvalitné načúvacie zariadenie

Načúvacie prístroje viete kúpiť v rôznej cenovej hladine a prevedení. Lacné modely splnia základnú funkcionalitu na zosilnenie zvukov z okolia, no ak si potrpíte na technické vymoženosti, úžitkovú hodnotu alebo vzhľad, musíte zvoliť kvalitnejšie.

Tu sú vlastnosti, ktoré musia najlepšie strojčeky mať:

 • Kvalitné zosilnenie zvuku z okolitého prostredia cez vstavaný mikrofón a možnosť reprodukcie odposluchu na výstupe vo výkone až do 110 db.
 • Čo najlepšie potlačenie šumu a súčasne zachytenie zvuku vo frekvenčnom rozsahu aspoň 300 až 4000 Hz, aby ste počuli naozaj všetky zvuky.
 • Flexibilné umiestnenie s možnosťou nástavcov pre pravé aj ľavé ucho, ideálne je, ak prístroj zapadne do zvukovou a súčasne sa pripevní aj za uchom.
 • Dlhá výdrž aspoň 2 hodiny nepretržitej prevádzky, pre čo najväčšie pohodlie je dôležitá aj čo najkratšia doba nabíjania, najviac však do 5 hodín.

Pokiaľ už máte nejaké skúsenosti s podobnými prístrojmi alebo so slúchadlami do uší a viete, že ste mali problém nájsť ideálnu veľkosť, všímajte si aj to, či model ponúka niekoľko vymeniteľných nástavcov. To zvyšuje šancu, že vám bude aparát v uchu dobre držať a bude zároveň dostatočne pohodlný na nosenie, najmä ak pôjde o viac hodín.

Medic Nabíjacie naslúchadlo za ucho DZ-319Medic Nabíjacie naslúchadlo za ucho DZ-319

Sledujte hmotnosť, výdrž aj nastaviteľnú intenzitu zvuku

Pokiaľ ide o funkcie a parametre, pre načúvacie prístroje sú najdôležitejšie nízka hmotnosť, výdrž prevádzky a čo najkomfortnejší a plynulý spôsob zosilnenia zvuku.

V týchto ohľadoch sledujte tieto vlastnosti detailne:

Výdrž prevádzky: Načúvací prístroj funguje na batériu, takže platí, že čím výkonnejšia batéria bude, tým dlhšia bude výdrž jej fungovania. Zamerajte sa preto na tie modely, ktoré disponujú dobou prevádzky aspoň 2 hodiny nepretržitého odposluchu, ideálne až do 5 hodín. Plusom je, ak balenie obsahuje aj náhradnú vymeniteľnú batériu.

Hmotnosť načúvadla: Vzhľadom na určenie zariadenia na nosenie do ucha hrá veľkú rolu aj hmotnosť. Ťažšie aparáty majú nad 0,1 kg, tie najľahšie naopak iba 0,02 kg. Hoci na prvý pohľad sa to nezdá ako veľký interval, pri dlhodobom nosení v uchu bude rozdiel v pohodlí citeľný. Nájdite preto optimálny kompromis hmotnosti a výkonu.

Regulácia intenzity: Pre pohodlie aj maximálnu úžitkovú hodnotu je dôležitou funkciou možnosť plynulej regulácie výkonu. Bez problémov si potom viete nastaviť takú hlasitosť odposluchu, aby ste sa dobre cítili v meste, v prírode, v kine, doma, v kancelárii alebo počas cesty autom. Ideálne je zosilnenie zvuku až na úroveň 110 db.

Načúvacie prístrojeNačúvacie prístroje

Dizajn je dôležitý, nepodceňujte ani ergonómiu a materiál

Naslúchadlá do ucha si môžete kúpiť vo viacerých dizajnových prevedeniach. Populárne sú načúvatka v telovej farbe, ktoré splynú s okolím a ich veľkosť nebude vôbec rušivá. Tieto prístroje sa skladajú z vnútornej časti, ktorá je tvorená nástavcom a zasúva sa do zvukovodu, a z tej vonkajšej v tvare klipu, ktorý slúži ako fixácia za uchom.

Druhou možnosťou sú modely, ktoré majú dizajn hands-free k telefónom a hoci sú viditeľné, pôsobia tiež prirodzene a zároveň moderne v každom prostredí. V oboch prípadoch platí, že ako materiál sú používané hygienicky nezávadné plast a guma.

Zvolené materiály sú aj ľahké na čistenie a údržbu, v tomto prípade si všimnite, či vybraný model načúvacieho prístroja obsahuje vo výbave čistiacu metličku.

V prípade modelov, ktoré sa zasúvajú do vnútra ucha, je dôležitá ergonómia pre použitie na ľavé aj pravé ucho a rovnako tak výber niekoľkých vnútorných nástavcov. Samotný rozmer vonkajších načúvacích zariadení je v princípe rovnaký. Plusom je, ak obsahuje načúvacie zariadenie aj púzdro pre dočasné uschovanie alebo na cestovanie.

Načúvacie prístrojeNačúvacie prístroje

Najpredávanejšie

 1. 1.
  Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku TFY 1105 s plynulou reguláciu výkonu. 4 nástavce pre pohodlné nosenie. Na pravé aj ľavé ucho. Telová...

7 položky

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
 1. Ear Zoom 4233 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  -20%
  Ear Zoom 4233 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  Bežná cena 12,49 € Špeciálna cena 9,99 € 8,32 €
 2. Tulus 1242 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  -17%
  Tulus 1242 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  Bežná cena 17,99 € Špeciálna cena 14,89 € 12,41 €
 3. TFY 1105 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  -21%
  TFY 1105 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  Bežná cena 13,99 € Špeciálna cena 10,99 € 9,16 €
 4. Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku 1 pár, Tulus 1242-P3
  -25%
  Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku 1 pár, Tulus 1242-P3
  Bežná cena 35,98 € Špeciálna cena 26,99 € 22,49 €
 5. Tulus Načúvací prístroj XB-201
  -32%
  Tulus Načúvací prístroj XB-201
  Bežná cena 21,99 € Špeciálna cena 14,99 € 12,49 €
 6. CYBER SONIC CS-012 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  -47%
  CYBER SONIC CS-012 Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku
  Bežná cena 24,50 € Špeciálna cena 12,89 € 10,74 €
 7. Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku 1 pár, CYBER SONIC CS-012-P1
  -51%
  Načúvací prístroj, zosilňovač zvuku 1 pár, CYBER SONIC CS-012-P1
  Bežná cena 49,00 € Špeciálna cena 23,90 € 19,92 €

7 položky

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam