Stavebnice, skladačky

Stavebnice, skladačky

Stavebnice, skladačkyStavebnice, skladačky

Detské skladačky sú skvelou voľbou pre chlapcov aj dievčatá bez ohľadu na vek, či už hľadáte stavebnice pre deti vo veku od 2 rokov alebo aj pre tie staršie od 6 rokov. U nás nájdete drevené, magnetické, plastové aj retro skladačky, či už ide o kocky, lode, hrady alebo domino. Stavebnice, to nie sú iba známe Lego, Cheva či Merkur, u nás sa o tom môžete presvedčiť a potešiť svoje dieťa niečím zaujímavým. Stačí si len vybrať!

Drevené stavebnice môžu byť retro, bloky, hrady aj iné

Ideálne detské skladačky pre najmenších, pokojne už od 3 rokov, sú z dreva. Môže ísť o drevené modely jednoduchých áut, lodí, vláčikov alebo aj hradov.

Veľmi zaujímavé sú aj kompletné sety, ktoré obsahujú špeciálnu podložku v podobe mesta alebo sídliska a sadu kociek predstavujúcich budovy alebo dopravné prostriedky.  Nájdete u nás menšie aj väčšie komplety so 120 kockami aj väčším počtom kusov, takže si vaša ratolesť môže vybudovať vlastné mesto a byť malým architektom.

Medzi podobné vzdelávacie aj zábavné drevené skladačky patria tiež drevené autodráhy, drevené železničné dráhy alebo motorické hračky v podobe puzzle dielcov alebo drevených kociek na skladanie, ktoré rozvíjajú spoznávanie tvarov a ich dopĺňanie.

K tým jednoduchším dreveným stavebniciam u nás potom patria jednoduché kocky v boxe, ktoré si viete zakúpiť v boxe ako celý set. Kocky môžu mať motívy abecedy, zvierat, počasia alebo prírody. Bez ohľadu na to, akú skladačku si vyberiete, nájdete u nás veľký výber značiek, napríklad FunPlay, Space Rail, TFY alebo Wood toys.

Drevený vláčik so železničnou dráhouDrevený vláčik so železničnou dráhou
Drevené vzdelávacie kocky MestečkoDrevené vzdelávacie kocky Mestečko

Detské stavebnice už od 2 alebo 4 rokov? Skúste kocky

Pokiaľ ide o univerzálnu stavebnicu prakticky bez ohľadu na vek, tak práve kocky sú presne to, čo väčšinu detí zaujme, zabaví a vzbudí v nich túžbu po kreativite. S kockami môžu tvoriť a to nielen podľa vopred danej predlohy, ale najmä podľa fantázie.

Ak ide o konkrétne typy kociek, nájdete u nás toto:

 • Jednoduché skladačky rôznych geometrických tvarov, napríklad kocky, kvádre, trojuholníky či polkruhy sú vhodné pre chlapcov aj dievčatá.
 • Pre najmenších máme drevené kocky v boxe, vrátane veľkých balení 200 kusov, ktoré sú pestrofarebné a s jednoduchými grafickými motívmi prírody.
 • Vzdelávacie kocky, ktoré majú dizajn s číslami, zvieratkami alebo písmenami, vhodné sú aj ako kreatívna a súčasne edukačná hračka pre väčšie deti.
 • Celé komplety kociek z dreva, ktoré umožnia postaviť hrady, dopravné prostriedky alebo mestá, niektoré modely obsahujú aj kreatívne podložky.

Pri výbere kociek berte do úvahy nielen materiál, čiže drevo, ale aj určenie podľa vekovej kategórie. Niektoré jednoduchšie drevené skladačky sú vhodné aj pre mladšie deti od 2 rokov, iné až od 3 alebo skôr 4 rokov. Kúpiť si môžete celé bloky a jednotlivé stavebnice, na výber je aj veľký výber farieb a veľkostí setov, od čoho závisí aj cena.

Plastové, magnetické, guličkové aj slamkové skladačky pre deti

Pokiaľ ide o materiály alebo typy, nájdete u nás aj magnetické, guličkové, plastové alebo kreatívne slamkové skladačky. Máme aj populárne guličkové dráhy!

Toto sú populárne stavebnice v našom sortimente:

Plastové skladačkyPlastové skladačky

Plastové: Plastové stavebnice domčekov, hradov, potrubné skladačky aj sety plastových žetónov, hviezdic a iných útvarov, to všetko nájdete v našej kategórii pre plastové skladačky. Tie sú určené pre menšie aj väčšie deti, máme aj špeciálne svietiace alebo svetielkujúce, ktoré budú zážitkom nielen počas stavania, ale aj po ňom a v noci.

Slamkové stavebniceSlamkové stavebnice

Slamkové: Stavebnice tohto druhu sa vyznačujú kombináciou jednoduchosti, kreativity a zároveň komplexnej štruktúry. V ponuke máme rôzne 3D geometrické útvary, napríklad gule, kvádre a ihlany, pričom ich konštrukcia pozostáva z kombinácie slamiek a spojok. Tieto skladačky sú ideálne na precvičenie 3D predstavivosti dieťaťa.

Guličkové dráhyGuličkové dráhy

Guličkové: Veľký vyber modelov stavebníc máme aj v podobe tých guličkových, ktoré sú určené skôr pre staršie deti a teenagerov. Nájdete u nás viacero typov obtiažností podľa veľkosti, pričom ide kompletnú dráhu s guličkami viacerých tvarov. Dieťa pri skladaní môže uplatniť poznatky z fyziky a mechaniky a rozvinie jemnú motoriku.

Čo tak skúsiť domino alebo puzzle pre chlapcov aj dievčatá

V našej ponuke máme aj stavebnice pre deti od 6 rokov, ktoré pomôžu rozvíjať nielen ich jemné motorické schopnosti, ale aj kognitívne funkcie a pamäť.

Prvou skupinou sú domino hry, či už klasické v čiernobielom prevedení alebo ako kreatívne domino v tvare dopravných prostriedkov, napríklad lokomotívy, auta či lode. V tom druhom prípade môže domino obsahovať aj svetelné alebo zvukové funkcie, vďaka čomu u dieťaťa rozvíjate tvorivosť, fantáziu, manuálnu zručnosť a koordináciu očí a rúk.

Druhou skupinou sú puzzle skladačky, ktoré máme ako drevené aj ako plastové puzzle. Tie drevené môžu byť v tvare známej hry tetris alebo ako pestrofarebné dielce, ktoré je potrebné do seba vhodne doplniť a zložiť konkrétny obrazec alebo nejaký tvar.

Klasické plastové puzzle sú vhodné aj pre najmenších, napríklad v počte 9 alebo 12 kusov do seba zapadajúcich dielikov, no máme aj väčšie a zložitejšie, ktoré sú vhodné pre staršie deti. Vďaka nim bude môcť vaša ratolesť spoznávať svet prírody, objekty či farebné motívy a zároveň sa učiť trpezlivosti. Nájdete u nás aj podložky pod puzzle!

Domino hryDomino hry
Drevené skladačkyDrevené skladačky
Puzzle pre najmenšíchPuzzle pre najmenších

Items 1-12 z 33

Strana
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
 1. Space Rail Guličkodráha level 5
  -44%
  Space Rail Guličkodráha level 5
  Bežná cena 69,00 € Špeciálna cena 38,40 € 32,00 €
 2. Space Rail Guličkodráha level 4
  -23%
  Space Rail Guličkodráha level 4
  Bežná cena 45,00 € Špeciálna cena 34,68 € 28,90 €
 3. Space Rail Guličkodráha level 3
  -58%
  Space Rail Guličkodráha level 3
  Bežná cena 43,99 € Špeciálna cena 18,54 € 15,45 €
 4. TFY PLAY282 Hra domino
  -28%
  TFY PLAY282 Hra domino
  Bežná cena 7,19 € Špeciálna cena 5,19 € 4,32 €
 5. Space Rail No.233-4G Guličkodráha LEVEL 4 GLOW, svietiaca v tme
  -43%
  Space Rail No.233-4G Guličkodráha LEVEL 4 GLOW, svietiaca v tme
  Bežná cena 45,00 € Špeciálna cena 25,69 € 21,41 €
 6. Space Rail No.233-3G Guličkodráha LEVEL 3 GLOW, svietiaca v tme
  -61%
  Space Rail No.233-3G Guličkodráha LEVEL 3 GLOW, svietiaca v tme
  Bežná cena 43,99 € Špeciálna cena 16,98 € 14,15 €
 7. LightUp LUL158 Svetielkujúca skladačka
  -64%
  LightUp LUL158 Svetielkujúca skladačka
  Bežná cena 17,90 € Špeciálna cena 6,49 € 5,41 €

Items 1-12 z 33

Strana
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam